Srpen 2010

Co si ušít do výbavy (How to Make an American Quilt)

30. srpna 2010 v 15:13 Jared-Filmografie
Rok výroby: 1995
Země: USA
Režie: Jocelyn Moorhouse
Hrají: Winona Ryder, Anne Bancroft, Ellen Burstyn, Kate Nelligan, Alfre Woodard, Kate Capshaw, Johnathon Schaech, Jared Leto...

Šestadvacetiletá studentka Finn se octla na životní křižovatce. Čeká ji dokončení disertační práce na téma ženského lidového umění a zároveň premýšlí o tom, zda se má provdat za svého snoubence Sama. Ví, že si to musí pořádně rozmyslet, a tak se vydá na léto do městečka v severní Kalifornii ke své báječné babičce a tetě Glady. Celá dlouhá léta se u babičky totiž schází jejích pět kamarádek, aby při společné výrobě ručně šitých přikrývek probíraly život ze všech stran. Právě nyní pracují na přikrývce, která by měla být Finniným svatebním darem. A to je to pravé prostředí a ideální společnost k uvažování o budoucnosti.
a
a

Osobnosti.cz

30. srpna 2010 v 13:41 Moje kecy
Dneska jsem po dlouhé době zase prozkoumala stránku Osobnosti.cz. Byla jsem tam zaregistrovaná hlavně kvůli Heathovi, ale pak tam na diskuzi začli chodit lidi, kteří mi přijdou až malinko nenormální. Jako psát věci typu, že mají pocit, jako by je Heath chodil v noci navštěvovat a já nevím kdo ví co. Jednou jsem se tam s těma lidma (nechtěně) dost pohádala. A za to mi to nestojí. Člověk se tam ale dozví kdejaké novinky, třeba kdy vyjde kde jaké DVD, kdy co budou dávat v televizi, nebo že vyšel nějaký článek v časopisu a tak.

Heath bývával vždycky v TOP 10 herci. Myslím, že se to tam počítá podle návštěvnosti profilu toho dotyčného herce. Teď mě však překvapilo, že takovou dobu se v té desítce drží Jared, stejně jako v desítce zpěváků. V tuto chvíli je na sedmé příčce. V celkovém žebříčku celebrit pořád stoupá "k výšinám" a teď je na 25. místě. Heath klesl až na 78. místo :( A přitom to na jeho diskuzi pořád žije. Nechápu to. Teď mi mamka říká: "Nojono a bude hůř. Jednou upadne do zapomnění..." A já říkám-NE!!! Heath nikdy!!! Nesmí!!!


Téma týdne: Hudba

29. srpna 2010 v 22:04 Moje kecy
Hudba tu byla již od nepaměti. Již v pravěku lidé vymýšleli různé primitivní nástroje, s jejichž pomocí vydávali různé zvuky...původně za účelem různých rituálů, ale později i k obveselení...
Myslím, že by se dalo říci, že hudba je stará, jako samo lidstvo. A vidíte? Stejně jako my, je tu do dnes. A dokuď budeme my, bude i hudba.
Hudba nás provází všude. Ať chceme nebo ne. Nikdo se jí nevyhne. I když vlezeme do toho blbýho obchoďáku, tak tam vyhrává hudba...
Dokážete si představit film bez hudby? Ani nám častokrát nedochází, jak často ve filmu zazní tony nějaké té písně nebo skladby. Pomocí hudby se dá vyjádřit spousta pocitů, aniž by bylo řečeno jediné slovo. Příkladem mě napadá závěrečná scéna filmu Ples příšer (Monster's Ball)...
Hudba se dá vyluzovat různými prostředky. Pomocí hudebních nástrojů, tleskáním nebo jen prostě zpěvem.
Existuje přísloví - Jiný kraj, jiný mrav-. A to samé platí pro hudbu. V každé končině Zeměkoule se hudba nějakým způsobem liší. Na každém kontinentu, v každém státě, dokonce v každé oblasti státu.
Ta tradiční hudbe je všude jiná. V Číně bude rozhodně jiná, než ve Španělsku, ta zase jiná, než v pralese u nějakého černošského kmene, jiná než ve Finsku, na Slovensku nebo v České republice. Vemte si jen u nás, když přijedete z Jižní Moravy do západních Čech, rozhodně se setkáte s malinko rozdílnou hudbou. Každou část naší malinké země dřív ovllivňovalo něco jiného. Nebyla žádná televize, žádná rádia, žádný internet, který by hudbu ovlivňoval.
V dnešní době už se ta tradiční hudba vyskytuje jen zřídka...což je malinko škoda. Všichni se dalo by se říci přizpůsobují okolnímu světu...Pořád se ale najdou lidé, kteří hrají co je baví a podle svého přesvědení. Jen nejsou tolik propagováni, protože si to lidé prostě nežádají. Byla jsem na rockovém festivalu v Hradci Králové a vystupovala tam Japonská skupina, která má ve svojí zemi dost úspěch. Říkala jsem si: "Ano to by mohlo být zajímavé, pokuď tam budou nějaké prvky japonské hudby..." Vystoupení se mi moc líbilo, bylo to super, ale trochu tuctové, protože hráli klasickým rockovým stylem.
Hudba se samozřejmě postupem let vyvýjela. V dřívějších dobách byla v Evropě ovlivňována především náboženským hnutím. V Americe zase černošskou (tzv. jazzovou) hudbou.
Každému se líbí jiný styl. Pro romantické duše je nějaký ten Chanzonek...Pro (v úvozovkách) modernější posluchače nějaký ten popík se zamilovanými texty.
Pro tvrdší kluky a holky je to Rock a pro ty úplné tvrďáky Hard Rock, Metal, Punk a kdoví co za další hrůzy ;-)
Hudbu se také vybíráme podle věku...

Nikoho nepřesvědčuji, že má poslouchat to nebo ono...každému se líbí něco jiného. Tak ať mě ostatní taky nechají na pokoji a nediví se, jak můžu poslouchat to, co poslouchám.
Líbí se mi tvrdší muzika, ale když zaslechnu nějakou písničku v rádiu, která se mi líbí, proč bych ji měla odsuzovat jen proto, že ji zpívá například Lady Gaga, nebo Miley Cyrus...Teď například žeru Beautiful Monster od Ne-Ya...a proč by ne?
Jsem ráda, že mám poměrně široký rozhled...od klezmerové hudby, přes Muse až po System Of A Down...
Miluju hudbu, ať je jaká chce a od koho chce...když se mi prostě líbí, tak se mi líbí.
Mám svoji hudbu, která mě dokáže uklidnit a hudbu 30 Seconds To Mars, která se jakoby přizpůsobuje podle mojí nálady...a to je důležité.
Myslím, že je opravdu jen velice, velice málo lidí, kteří by neměli hudbu rádi. Mám pocit, že snad lidi co hudbu nemají rádi nejsou, ale jso lidi, kteří hudbu k životu nepotřebují :/

Miluji hudbu, ale nejsem z těch, kteří chodí pořád se sluchátky vraženými v uších a prakticky s nimi žijí. Musím hudbu poslouchat v klidu a naplno ji vychutnávat. Vychutnat každý její detail. A ne ji mít jen jako kulisu. To mi vadí. Takže nechápu lidi, co se považují za velké hudební znalce a milovníky hudby a přitom pořádně ani nedokáží docenit smysl hudby. Tak nějak.
Mně záleží především na hudbě samotné než na textech. Prostě jak už jsem jednou řekla-když se mi písnička líbí, tak se mi líbí. U klezmerové hudby, jejíž texty bývají především v hebrejštině se ani textu dost dobře porozumnět neda ;-)

Nezačnu se rozepisovat o hudbě, co poslouchám, protože to by bylo ještě na dalších několik článků...A začínám plácat páté přes deváté.
Původně jsem chtěla psát trošku o něčem jiném, ale vzniklo z toho cosi...přesněji řečeno toto :D
Než jsem stačila napsat jednu myšlenku, už jsem měla v hlavě další a tu jsem mezitím zapomněla. Prostě opravdu obsáhlé téma, na které se dá psát celé hodiny. Třeba někdy příště budu nad svými úvahami pokračovat.

Výprava po Brně

28. srpna 2010 v 21:39 Moje kecy
Včera den nejvíc xDD Nejvíc super a nejvíc namáhavý...
WOWOWOW
Celý týden jsem chodila na kurz něminy. Nastupuji totiž do třídy, kde budou začátečníci a mírně pokročilí na němčinu a těch úplných začátečníků tam bude nejspíš hodně málo, tak abych nebyla úplně za toho největšího blbce...To jsem ale i tak, protože kdo by si dobrovolně nechal utýct týden prázdnin, kvůli nějaké němčině, kterou ještě ke všemu upřímně NENÁVIDÍM!!! Tak hnusný jazyk. Všichni byli ale přátelští a v pohodě, takže fajn...

No a včera mě hned po školy (v jednu hodinu odpoledne) čekala výborná věc. U školy na mě čekala Vendy a pak jsem společně jely a šly po šíleně moc schodech na dominantu Brna Petrov. Tam nás čekal další človíček až z TŘINCE! Pro mě je to prostě Orny...
a


Podle jejího přání nebylo nic rozpačité a rovnou probíhala objímačka xDD
Juchůůůů všehny tři DUHY pohromadě!Čtyři pírka: Zkouška cti (The Four Feathers)

26. srpna 2010 v 21:47 Heath-Filmografie
Rok výroby: 2002
Země: USA, Velká Británie
Režie: Shekhar Kapur
Hrají: Heath Ledger, Wes Bentley, Kate Hudson, Djimon Hounsou, James Cosmo...

Rok 1884. Harry Feversham má před sebou skvělou budoucnost - patří k nejlepším ve svém pluku a má těsně před zásnubami s dívkou, kterou nade vše miluje. Povstání proti britské koloniální nadvládě, která vypukne v Súdánu, ovšem změní jeho život od základů.
Harryho pluk má být vyslán proti rebelům, on sám je ovšem při představě nadcházejících bojů zcela ohromen nejistotou a pochybnostmi o sobě samém a krátce před odjezdem svého regimentu do války rezignuje a odchází z armády. Tento čin má ale dalekosáhlé následky. Harryho otec, sám voják, se svého syna zřekne, jeho nejbližší přátelé, považující jeho čin za projev strachu, mu pošlou tři bílá pírka, symbolizující zbabělost, a čtvrté přidá jeho snoubenka, vlastenecká Ethne.

http://imagebox.cz.osobnosti.cz/film/ctyri-pirka-four-feathers-the/N196063-fddf2.jpg

MTV Transmission: 30 Seconds To Mars Exclusive Blog (Week 12)

25. srpna 2010 v 18:25 Tour Diary
Every week, 30 Seconds To Mars will be blogging their touring adventures for MTV Transmission. Here's what the boys are up to this week!
jbx91


Muse-Unintended (Showbiz, 2000)

22. srpna 2010 v 21:39 Muse-Official Music Video's


Muse na rakouské Frequency bez porodu (článek z 21.8. 2010)

22. srpna 2010 v 21:32 Muse-Články
http://img.t-music.cz/ir/t-music/tmusic_ArticleModule-Articles/2001-4000/3020-image-zznewmuse--150x.jpg
Ani Queen ani Radiohead ani U2. Muse jsou prostě Muse a své osobité hudební charizma do světa vyzařují už nějaký ten čtvrtek. Povedlo se jim to i ten poslední srpnový na rakouském festivalu Frequency. Hlavní poznatky? Muse, co se živých vystoupení týče, v současnosti těžko hledají konkurenci. V St. Pölten na jejich straně stálo navíc i publikum. Tři sta kilometrů na jih od Hradce už holt britské hudební krále "znají"...

Muse jsou na všech kontinentech a ve všech zemích - kromě České republiky - považování za jednu z nejzásadnějších kapel současnosti. Na prestižní Frequency si Bellamy a spol. zahráli podruhé - premiéru si odbyli, tehdy ještě v předchozím místě konání v Salzburku, před čtyřmi lety.

Uprising (Rock For People)

21. srpna 2010 v 13:07 Muse-Ostatní videa
Ta holka, co tam hystericky křičí, ta mě zabíjí...Kvůli ní si toto video zaslouží být u mě na blogu :DDD


MTV VMA 2006-Jack Black jokes

21. srpna 2010 v 12:33 30STM-Ostatní
Co to je toto? To jsem nikdy neviděla :D
Můžete závidět xD

19. srpna 2010 v 20:49 Jared-Články+Moje názory
Já jsem ale škodolibá xDDD

Bezvadný, bevadný, bezvadný...
Včera znovu na Mr. Nobody [čti doslova pan Nobody, tak jako já xDDD]...poprvé jsem byla v letním kině a myslím, že vcelku pohoda...připadala jsem si, jak v těch starých filmech, kdy člověk slyší, jak se točí páska, skáče obraz...ne obraz teda neskákal, ale napříč přes celé plátno byly dvě čáry.
Opět nezbývá nic jiného než říct-NÁDHERNÝ FILM...ale nebudu to přece vykládat pořád dokola...takže už to neřeknu (snad xD)
Fakticky radost mám z plakátů...Vendy měla strach, že bude jen jeden a nekonec máme tři xD Teda JÁ MÁM jeden xDD Dva jsou od sympatické slečny ze Špalku (úplatek čokoláda xD) a jeden si Vendy vyškemrala na Dobráku. Nádhera, nádhera, nádhera...Mám Jaredovo oko v nadživotní velikosti...xD
a
Dneska celý den strávený s Vendy xDDD Achjo...bubliny, bubliny, bubliny z balkonu na sousedčiny kytky v truhlíku xDDD Ta bude mít radost xD Ale potkala jsem ji a v pohodě xD
Taky Vendy objevila mrak, co vypadal jako Phoenix...já teda fénixe neviděla...vyklubala se z něho sova...nebo lebka se špuntem? xDDD
A lidi! Taky jsem zjistila jednu věc...JÁ STRAŠNĚ MILUJU JUSTINA BIEBERA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ehm ehm, možná tak jedině, když bych objímala záchodovou mísu...
Tak nic, to se nepovedlo xDDD

Kecám nesmysly...

Ještě mě tak napadá, ten Bobr mě přivedl k tomu, že v Bravu je překlad CTTE...Ještě jsem se k němu ale nedostala, takže nevím, jestli stojí zato xDDD Musíme omrknout, jak zdatné mají překladatele v redakci Bravíčka...Já jsem ale i tak ráda...Mám další věc do svojí sbírky...Three Days Grace-Animal I Have Become

18. srpna 2010 v 12:00 Další videa
Absolutně dokonalá písnička. Na TDG mě přivedl spolužák. Asi je nikdy nebudu žrát tolik jako on, ale znám díky němu dost jejich písniček...Na oplátku on má rád TSTM :D