Duben 2012

Jared v 10 důvodů proč tě nenávidím

29. dubna 2012 v 14:20 Jared-Info
Tak to je góóóóól. O tom jsem neměla ani tucha. Dívám se na slovákách na 10 důvodů proč tě nenávidím (mají tam písničku zpívanou od Heatha v originále a ne přezpívanou) a mluví tam o tom, že Kat mám v šuplíku fotku Jareda Leto... v českým dabingu tam říkají někoho úplně jinýho. Tak jsem to našla v originále a ono to tam opravdu je! Suprový :-)
Přibližně v 1:25...

Habermannův mlýn (2010, Česko/Německo)

28. dubna 2012 v 22:50 Filmy
Česko/Rakousko/Německo
Legendární režisér Juraj Herz se rozhodl otevřít jednu z nejkontroverznějších kapitol českých dějin, poválečný odsun Němců, při němž se spravedlivý hněv často mísil s těmi nejnižšími pudy a spolu vytvářely nesmazatelnou krvavou stopu. Jednou z obětí dějin psaných vítězi měl být i německý průmyslník Habermann, který žil s rodinou na severní Moravě. Okolnosti jeho konce zůstávají dodnes nejasné. Filmový příběh se jeho životním osudem pouze volně inspiroval, ale paradoxy nejšílenějších let dvacátého století prezentuje hrůzně dokonale.

Život před válkou v pohraničí nebyl dvakrát idylický. Doba si žádala, abyste se přiklonili na jednu či druhou stranu a jen ti nejsilnější dokázali zůstat nad věcí. Patřil k nim bohatý podnikatel August Habermann (Mark Waschke), který bez předsudků dával práci Čechům i Němcům, a jeho nejbližší přítel Březina (Karel Roden). Po začlenění Sudet do Třetí říše tlak ještě zesílí, na tomto místě personifikovaný esesákem Koslowskim (Ben Becker). Habermann i přesto dál vytváří pro své české zaměstnance ochranný štít a odmítá se plně podvolit "mateřské" ideologii. Jenže šílená doba nakonec dostihne i jeho. Při volbě ze dvou možností, z nichž ani jedna není dobrá, učiní rozhodnutí, které se stane záminkou k tomu, aby se bezprostředně po válce stal hlavním cílem na seznamu "českých vlastenců", z nichž většinu tvoří jeho bývalí chráněnci. Samozvaným soudcům a katům jde ale spíš o jeho majetek než o spravedlnost. Dokáže před nimi Habermann zachránit alespoň ženu a dítě?Můj názor:
Je to otřesný. Myslela jsem, že tento film bude vyznívat proti Čechům. Když kolikrát slyším názory, že Češi po válce nebyli o nic lepší než Němci... V tomto filmu je ale nádherně vidět, že se jim člověk nemůže divit (a já se nedivím. Němci přišli a bez jakýhokoliv opodstatněných důvodu vyvraždili celou vesnici a najednou z nich ještě budeme dělat chudáky...ano, odnesli si to i nevinní Němci, ale oproti tomu, kolik zabili Němci nevinných...a pak nějakej chytrolín přijde a řekne, že "chudáci" Němci byli po válce odsunuti.) Prostě tady je krutým způsobem vykresleno, jací byli za války Němci hovada a po válce Češi, prostě je to tak. Opravdu velice smutný film. Moc smutný. A ještě k tomu na základě skutečné postavy.
Snad jsem to ani nechtěla vidět. Není to rozhodně pro citlivé povahy, protože ve filmu je jedna krutost vedle krutosti. Nechtěla bych ho vidět v kině.

Anglické jahody (ČR, 2008)

26. dubna 2012 v 19:28 Filmy
Čerstvý maturant Tomáš Sinek se chystá odjet do Anglie - oficiálně má jako brigádník pomáhat při sběru jahod, ve skutečnosti však chce emigrovat. Tomášův vlak z však Prahy vůbec nevyjede. Je totiž 21. srpna 1968 a v ulicích přes noc zaparkovali své tanky ruští okupanti. Zatímco zděšení rodiče se pokoušejí z televize zjistit, co se vlastně děje, Tomáš se toulá po rodné Davli. Pozoruje okupanty a své neméně zmatené krajany a nesměle se sbližuje s bývalou spolužačkou Táňou. Už tak složitou situaci ztíží mladé dvojici ruský dezertér Lebeděv, který touží dostat se do Německa.
Můj názor:
Je to film, který člověku, který nezná přesné události a souvislosti té doby, nic neřekne. Moc mi to nepřijde jako ukázka tehdejšího problému (nevím, jak jinak to nazvat). V podstatě se zde celou dobu rozebírá vztah Tomáše a Táni. Ona chce potrat, on chce emigrovat (i když má dost lehkovážný přístup), tatínek tiskne letáky... a přitom je všechno bráno nádherně v poklidu, na všechno je čas, tak to na mě působí. Jediná maminka se teda z toho hroutí. Prchající Rus byl fakticky rozkošnej, ale vadilo mi to, že nevím, jestli se s tou holčinou vyspal nebo ne. A taky ten závěr... Já nevím, dalo se na to dívat, ale na to, jakou to mělo propagaci, všude o tom mluvili atd, tak to prostě tak úžasný nebylo. Taky 2 kluci, z nichž jednoho Rusové postřelili mi tam přijdou jako jakási malinká vsuvka, abyvůbec bylo ukázaný, že se taky střílelo...
Mám hodně ráda písničku Malčik od Tomáše Kluse (v podstatě první, kterou jsem si od něj oblíbila), která je složena pro tento film a taky zaznívá po celou dobu filmu, to se mi líbilo :-) byly tam ještě 2 písničky od něj a dokonce se tam Klus sám mihnul a kdyby to někdo nepochopil, tak s ním Táňa čekala to dítě (to jsem vypozorovala až v závěrečných titulcích :D).
Závěr: film v podstatě o ničem.


Život Briana (Life of Brian, 1979, Velká Británie)

22. dubna 2012 v 16:20 Filmy
Film vypráví o muži, který se narodil ve stejné době jako Ježíš, jen trochu dále v téže ulici. Celý život má pak ztrpčený tím, že je zaměňován s mesiášem. Film je často vnímán jako parodie organizovaných náboženství a politických projevů. Díky svému kontroverznímu přístupu k tématu náboženství se stal terčem kritiky mnoha náboženských hnutí. I přesto film dodnes sbírá ocenění všeho druhu - již několikrát byl vyhlášen nejlepší komedií všech dob.

Zdroj: wikipedia


Můj názor:
Teď to vypadá, že sleduju jen samý "parodie" na Ježíše Krista. Tak tak to teda není!!! Je to jen shoda náhod.
Když jsem tento film sledovala, tak jsem z toho nijak zvlášť unešená nebyla, jako jo, pár hlodům jsem se zasmála, ale že bych z toho byla nějak odvázaná... Když si to teď ale zpětně vybavím, tak si říkám, že je to skvělá komedie :D Prostě no comment, to byste museli vidět. Úžasná parodie. ;-)
A toto je pravda pravdoucí... Jak se Monty Pythoni vyjádřili ke kritickým reakcím utočícím na to, že zesměšňují Krista: "Postava Ježíše není v zásadě vtipná, vtipné je, když někdo mluví o lásce a míru a lidé pak tráví dva tisíce let tím, že se navzájem mučí a zabíjejí, protože se nemohou dohodnout, jak to řekl."


Jesus Christ Superstar (1973, USA)

22. dubna 2012 v 12:29 Filmy
Skupina mladých hippies přijíždí do pouště, kde sehrají poslední dny života Ježíše Krista. Film natočený podle úspěšného divadelního muzikálu.


Hlavní role: Ten Neeley, Carl Anderson, Yvonne Elliman, Barry Dennen, Josh Mostel...
Hudba: Andrew Lloyd Webber

Můj názor:
Pro mě úžasné a hlavně zajímavé zpracování. Vůbec mi nevadilo moderní pojetí. Lidi chodí v moderním oblečení té doby, vojáci v rukou třímají střelné zbraně, po poušti jezdí tanky a ve vzduchu létají stíhačky, na tržišti se prodávají pohledy, kulomety, platí se papírovýma penězma... Herodes v luxusním bazénu a s piánem.
Lidi pobuřovalo to, že je Jidáš černoch a Máří Magdaléna Indiánka a vůbec se zde vyskytuje spousta různých národností vedle sebe... já osobně mám v tomto filmu z Jidáše lepší pocit než z Ježíše, i když Ježíš je vykreslen dost lidsky, což křesťané taky rozhodně nemohou přijmout, protože Ježíš přece nemohl vykazovat obyčejné lidské slabiny. Prostě pro mě je toto zpracování opravdu k zamyšlení. Je tam sice spousta nepřesností, takže se to nedá brát jako obraz Bible, to by se člověk musel podívat na nějaký jiný historický snímek, ale já celý Ježíšův život znám si myslím poměrně dobře, takže...
Ještě jsem se nedostala k hudbě. Ta je úžasná. Prostě Andrew Lloyd Webber. Mám doma CD z českého zpracování s Kamilem Střihavkou a Danem Bártem a tím jsem kdysi byla tak unešená, že jsem ho poslouchala snad každý den a ty písničky znám dodnes zpaměti, takže mně se zdá i česká verze fajn, i když divadelní představení jsem na vlastní oči neviděla.


Vrahouni (Killers, 2010, USA)

22. dubna 2012 v 11:14 Filmy
Spencer je normální, tajný, nájemný zabiják, který pracuje pro vládu. Jen je krásná počítačová expertka a právě se vzpamatovává z bolestného rozchodu. Zamilují se do sebe a vezmou se. Spencer, toužící po normálním životě, práce nájemného zabijáka zanechá. Jen o jeho minulosti nic neví. Po třech letech se však Spencerovi ozve jeho bývalý šéf...

Akční komedie, která neodolatelným způsobem potvrzuje známé pravidlo, že protiklady se přitahují. V tomto případě ale přitahují ještě mnohem víc, například další nájemné zabijáky. Mladý pár bude muset vyměnit pohodlí novomanželského života za nabitou zbraň a dobrou mušku.

Zdroj: csfd.cz


Hlavní role: Ashton Kutcher, Katherine Heigl, Tom Selleck


Můj názor:
To téma není zrovna nejoriginálnější. Směska romantiky a akčnosti, "hepyend"... V tomto filmu je hodně vsazené na hlavní "sexy" dvojici. On hezoun, ona hezká, to na lidi přece funguje. I já jsem se na to dívala s mamkou, která se na to dívala kvůli Ashtonovi. Ale já ho mám vcelku ráda, viděla jsem s ním už poměrně dost filmů a všechno to jsou většinou romantický oddechovky a tomu se jednou za čas vůbec nebráním. Katherine Heigl mám poměrně zprotivenou z Chirurgů, kde mi její postava nebyla zrovna sympatická, spíš mi přišla úplně mimo a prý jí ta role vlezla tak do hlavy, že ji v tom seriálu nechali nakonec umřít (nebo co se to s ní tenkrát stalo), jen aby se jí zbavili. Nevím no. Ale dost pomlouvání.
Ve Vrahounech byly hodně akční scény, ale přišlo mi, že jich tam nebylo moc, v podstatě jen posledních 20 minut, což se mi líbilo :D Jen mě opravdu "fascinovalo" ( fascinovalo v úvozovkách, protože to není nic novýho), že oba hlavní hrdinové celý den pobíhali po venku, střílelo se, váleli se kdoví kde, ona zvracela... ale pořád vypadali stejně dobře. U ní bych to ještě brala, ale on...žádná krev, na to že se pořád s někým rval, o jiných věcech ani nemluvě. No prostě další tuctovej béčkovej americkej film, avšak dobrá oddechovka, u které člověk nemusí moc přemýšlet :-)

Úvod

22. dubna 2012 v 10:27 Filmy
V této rubrice budu komentovat filmy, které jsem v poslední době viděla. Nechce se mi vždy piplat s vlastním obsahem filmu, tak si občas vypůjčím popis z csfd nebo odněkud ;-)