Červen 2012

Hádej, kdo přijde na večeři (Guess Who's Coming to Dinner, 1967, USA)

23. června 2012 v 11:20 Filmy
Přitažlivá, sympatická intelektuálka Joey Draytonová jednoho dne oznámí svým liberálně uvažujícím rodičům, že má poměr s lékařem Johnem Prenticem, černochem, za něhož se také hodlá provdat. Je to pro ně pořádný šok, který ustupuje pouze velmi pomalu, i když charakter a vědecká erudice nápadníka jim imponují...

Hrají: Katharine Houghton, Sidney Poitier, Katharine Hepburn, Spencer Tracy
[čsfd]


Baby boom (Baby Boom, 1987, USA)

23. června 2012 v 10:51 Filmy
Jessie Weithová je emancipovaná žena, pro kterou je kariéra vším. Vdala se za svou práci a žije s bankéřem, který se se svou prací oženil. Spolu sbírají staré africké umění, jsou spoluvlastníky bytu, neplánují svatbu ani děti. Zdálo by se, že tato žena má opravdu vše. Zdání však někdy klame. Situace se začne postupně měnit od chvíle, kdy Jassie svěří do opatrovnictví Elizabeth, malou dcerku bratrance Andrewa, který spolu s manželkou zahynul při autonehodě...

Hrají: Diane Keaton, Sam Shepard, Harold Ramis
Svatební cesta do Jiljí (1983, ČR)

17. června 2012 v 22:59 Filmy
Poprvé se potkali v příšeří biografu a hned si omylem stačili vyměnit tašky a odejít s nimi domů. Podruhé se "našli" u okénka Ztrát a nálezů, kam slečna Petra přišla Tomášovi Krchňákovi připomenout, že podle jeho ztraceného diáře by právě v tomto okamžiku měl sedět v zubařském křesle. V témže duchu známost, stále ještě svobodného, pětatřicetiletého, značně roztržitého vědeckého aspiranta Krchňáka a romanticky založené slečny Petry pokračovala až do dne, kdy se Tomáš odjel podívat za rodiči na venkov. Doma jej uvítala bábovka a dobře míněné rady, začínající u Tomášovy kandidátské práce a končící u maminčina povzdechu, že vnoučků se asi už nikdy nedočká. Když nakonec Tomáš vyhrkl: "Já se budu ženit", rodinný rozhovor mžikem nabral jiný směr. "Člověk by se měl ženit s rozmyslem", varoval před zbrklostmi otec. Toho druhého nejlíp poznáš, když s ním cestuješ. Oni dva s maminkou například jeli na svatební cestu do Jiljí. Když Tomáš půjde v jejich šlépějích, nemůže nic zkazit. Obzvlášť, když se na cestu vydá ještě před svatbou.
[čsfd]

Hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Karel Augusta...
Režie: Hynek Bočan


Hvězdné války (Star Wars, USA) I, II, III

17. června 2012 v 0:39 Filmy

Epizoda 1: Skrytá hrozba (1999)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiální text distributora)

Epizoda 2: Klony Útočí (2002)

10 let po Epizodě I pokračují dobrodružství a dramatické osudy rytířů Jedi Anakina Skywalkera a Obi-Wana Kenobiho, kteří mají za úkol chránit senátorku Padmé Amidaluovou, jejíž život je ohrožen. Ke zvýšení napětí, jak se budou vyvíjet vztahy "starwarsových" hrdinů se režisér Lucas snaží děj poněkud utajit. Ale přesto jsou tu některé informace o tom, co nového se v tomto díle dozvíte více o Padmé Amidale a jejím milostném vztahu k Anakinovi, který se stane osudným pro další osud celé galaxie. Bude odhalen původ Boby Fetta a úderných oddílů Impéria. Epizoda II objasní, jak to je s "Válkou klonů", zmiňovanou v původních Hvězdných válkách. Film je temnější než Epizoda I a jeho atmosféra se blíží filmu Impérium vrací úder. Vrátíme se s hrdiny na Coruscant, Naboo a Tatooine. A poznáte 2 nové planety

Epizoda 3: Pomsta Sithů (2005)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader? Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Právě Anakin rozhodne o osudu celé galaxie.
[čsfd]


Lidice (2011, ČR)

16. června 2012 v 23:39 Filmy
Tento film přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Rok 1942 - německá propaganda úzkostlivě tají genocidu páchanou na civilním obyvatelstvu. Po atentátu na druhého muže třetí říše Reinharda Heydricha však udělá výjimku. Po vypálení malé české vesnice Lidice, vše vyhlásí do světa. Jako záminka k vypálení obce stačí jeden milostný dopis. V době svého tragického konce, v červnu 1942, měly Lidice za sebou dějiny trvající nejméně šest staletí. Nacisté chladně popravili všechny lidické muže, ženy a děti nechali převézt do koncentračního tábora. Některé děti dali na převýchovu. Celková bilance - 192 popravených mužů, 58 žen zemřelo v koncentračních táborech a 88 dětí bylo posláno do plynu. Obec Lidice byla vymazána z map a srovnána se zemí. Výpravný velkofilm Lidice je natočen podle skutečné události.

Hrají: Karel Roden, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Jan Budař, Roman Luknáš, Zuzana Fialová...
[čsfd]


Seznam dnů ( Book of Days, 2003, USA)

15. června 2012 v 23:14 Filmy
Pojišťovací agent Danny deprimovaný předčasnou smrtí manželky, obviňuje boha ze svého neštěstí. Poté se setkává s tajemným mužem jménem Jonah, který mu předá knihu, v níž jsou zaznamenána jména lidí a datum jejich úmrtí. Danny se tak dostává do nezáviděníhodné pozice - právě on má totiž rozhodnout, zda této znalosti využije ke svému obohacení nebo prodlouží život svých milovaných na úkor života vlastního.

Hrají: Wil Wheaton, Maureen Flanniganová, Deborah Raffinová, John Reilly...
[čsfd]Můj názor:
Dost mi děj filmu připomínal film Proroctví (nutno podotknout, že tento film je o 6 let starší). Hlavní hrdina mi připomínal dost Deppa a hlavní hrdinka mi připomínala chlapa :D Film mě nijak zvlášť neuchvátil ani nijak zvlášť nevadil. Prostě takovej zlatej střed. Znělo to jako zajímavý téma, ale přišlo mi to dost nepropracovaný, tak nějak natočený jen povrchově... Taky nevím, jestli jsem pochopila konec, snad ano.
(Sranda, že ze začátku mi Wil Wheaton malinko připomínal Sheldona z BBT a teď jsem se dočetla, že opravdu v jednom z dílů hrál :D )

Billy Talent - Praha, Lucerna Music Bar, 10.6.2012

15. června 2012 v 11:49 Koncerty a festivaly
Jedním slovem: boží
Dvěma slovy: naprosto úžasný
Třema slovama: bylo to skvělý
Čtyřma slovama: to čekání se vyplatilo
Sedmi slovama: takhle spocená jsem na koncertě ještě nebyla :D
Moc slov: Na koncert jsem jela s mamkou a kamarádem (spolužákem) Jirkem, jehož strejda a teta byli moc hodní a vzali nás tam s sebou autem. Do Prahy jsme přijeli úplně naakorát, abychom se stihli podívat do Bontonlandu (pokochat se taky větším obchodem tohoto typu, ne to, co máme u nás v Brně) a zajít si na jídlo.
Před Lucernou nebyla moc velká fronta a když před sedmou začali pouštět, šlo to dost rychle dovnitř. Polovina lidí nás mezitím předběhla, protože jsme čekali na Jirkovu tetu, která měla jeho lístek a se strejdem měli spoždění. I tak jsme stáli hodně vepředu a myslím si, že to byly úplně nejideálnější místa. Ze začátkumi až zatrnulo, jak málo je tam lidí, ale v závěru se to docela zaplnilo. A atmosféra byla úžasná.
Moje mamka šla nakonec na balkón, odkud prý bylo nádherně vidět na pódium, takže jsme s Jirkem zůstali "sami". Popravdě řečeno jsem příliš nevěděla, co od něj můžu čekat. Normálně je takový tichý, nenápadný, ale při takové akci jsem si myslela, že to bude umět rozbalit ;-) A taky že jo. Ale hezky popořadě.

Vůbec jsem nevěděla, jestli budou předkapely. Říkala jsem si, že určitě, ale na netu nic nepsali (ehm, měla jsem se podívat pořádněji), na plakátech přímo na Lucerně taky ne. Předkapela nakonec samozřejmě byla. Jednalo se o slovenskou kapelu Plus Mínus. Podle názvu je znám, ale po hudební stránce ne. Nebyli zas tak špatní, pořád se mi ale jen honilo hlavou, že už by mohli odejít a přenechat pódium BT. Po půl hodině opravdu odešli a na pódiu se to dalo do pohybu. Všechni netrpěliví a mě zaráželo, že na pódiu chystají nějak moc nástrojů... No fakt že jo, ono se jednalo o druhou předkapelu. To mě naštvalo! Protože jsem si představila tu další hodinu čekání. Tentokrát to byli Švédi Atlas Losing Grip. Ti byli taky dobří, dobrej odvaz, fakt pěkný, ale nemohla jsem si pomoct a pořád jsem si říkala, ať už končí. Nevím, na druhou stranu mi přijde hnusný, když tam týpci za náma pokřikovali: "Běže do p*** " a tak. Jsou to oficiálně daný předkapely, bývá to tak a oni za to nemůžou. Taky si myslím, že zrovna tyto předkapely splnily svůj účel (tedy rozproudit a připravit dav na hlavní kapelu večera) na výbornou. Taky je třeba si uvědomit, že sami BT tady byli jako předskokani My Chemical Romance a Green Day a když by na ně lidi pokřikovali takový věci a stáli jak prkna bez pohnutí... No prostě mi to přišlo hnusný. Každopádni si taky odehráli svoji půlhodinku a pak už se konečně objevil na pódiu buben s nápisem Billy Talent :-)


Bylo tam šílený vedro. Spocená jsem byla už i tak příliš a to to ještě nezačalo. Měla jsem strach, že nemám šanci to tam vydržet do konce. Zařekla jsem se ale, že si to užiju naplno a žádný vedro, žízeň, dav lidí ani nic jinýho mi v tom nezabrání!

No co k samotnýmu koncertu... Ben ze sebe vydal snad úplně všechno. Obdivuju toho člověka za to, jak může odezpívat takovou uřvanou hudbu, ještě u toho řvát a divočit na pódiu :D Příliš jsem neznala jejich třetí desku, když nepočítám singly, i když cédéčko mám už přes rok doma, prostě mě moc nezaujala. V sobotu jsem si ho ale pustila a nestačila jsem se divit, jako moc se mi zalíbilo. "Zamilovala" jsem si Saint Veoniku a doufala, že ji zahrají a hráli a bylo to neskutečný! Celej večer byl úžasnej.

Když přišli a začali hrát první song Devil In a Midnight Mass, tak se dav dal okamžitě do pohybu a začala mačkanice. Nijak jsem se nervala, nechala jsem ty šílence protlačit se dopředu a snažila se příliš nepohnout z místa, jen jsem skončila víc vlevo od místa, kde jsem původně stála. Ta největší tlačenka se vytvořila uprostřed několik řad před námi, takže jsme stáli na místě, kde se dalo normálně dýchat, nemačkat se (nemám to ráda, stačilo mi na MCR a i tak jsem utekla), ale pořád zde bylo živo, takže se dal výborně užít koncert. Hned na začátku jsem udělala pár fotek a pak jsem foťák zabalila (poučená z předchozích koncertů) a začala si koncert i atmosféru užívat naplno. Skákala jsem, máchala rukama a zpívala (moc neznám jejich texty písní a ty, který znám, mi ještě vypadávaly, tak jsem si tam domýšlela svoje vlastní :DDD snad mě nebylo moc slyšet, měla jsem kolem sebe poměrně dost místa). Myslím si, že odehráli super setlist, rovnoměrně rozdělený mezi všechny tři desky, jeden hit za druhým... Nejhorší ale je, že si člověk nemohl pořádně odpočnout, protože i písničky (jako například Surrender), který zní ze začátku jako konečně malý oddech se v závěru rozjedou do divoka :D Vepředu dokonce tahali nějakou holku, která jim nejspíš zkolabovala.


Ben rozhazoval pití, ale k nám se někdy netrefil, fakt, to si u mě hodně pokazil :D:D:D Nejlepší bylo, když ho chtěl hodit lidem na balkóně, ale ta flaška byla už hodně prázdná, takže tam nedoletěla, udělal takový zajímavý posunek rukou a hodil jim tam další (viz video níže). Byl prostě rozkošnej :-) Hodně udržoval konverzaci s publikem, povykládali jsme si s ním i o fotbale a sdělil nám, že v září vyjde nová deska, z které nám dali ochutnat už tady na koncertě, když zahráli Viking Death a slíbili, že znovu přijedou, takže snad během turné k té nové desce :-)

Po čtrnácti písničkách odešli, ale lidi si je vyžádali samozřejmě znovu, takže jsme se dočkali třech přídavků. Jirka říkal, že je to jasný, že přece ještě nezahráli Fallen Leaves (na kterou jsem opravdu čekala!) a mně přišlo divný, že by nezahráli Devil on My Shoulder - vzápětí přišli obě + Red Flag na kterou se prý tam někde pod mamkou vytvořilo něco jako malý circle pit.


No, dusno tam bylo festovní, mokrá jsem byla, jako bych zrovna vylezla ze sprchy (dokonce jsem si v jednu chvíli vykasala tričko! ehm... k slečnám, které si vylezli na ramena některých kluků a snad aby na sebe upoutali co největší pozornost se vysklíkly jen do podprsenky, jedna tuším na sobě neměla ani tu podprsenku, se nebudu ani vyjadřovat) a pak jsme vylezli ven do toho chladnějšího vzduchu... tak na nemoc (pozn. opravdu jsem ve čtvrtek lehla a prý i Jirka). Ale stálo to za to. A máme tričko :D sice stálo 500 (Jirky málem ošidili) a je mi velký, ale co...
Dala bych si to hned znovu!

Jen mě mrzelo, že byl kvůli tomu rozmrzelý můj přítel, který nejel a já ho chápu v tom, proč se toho nechtěl zúčastnit. Stejně je úžasný, že vydrží potom poslouchat, jaký to tam bylo :-)


Dovolila jsem si sem vložit nějaký videa z youtube
Na prvním je hezky vidět dění na stage a na druhým dění v publiku a taky nádherně slyšet, jak jsme zpívali. Dokonce se zvládl i závěrečný dvojzpěv zrovna u Red Flag (nebo taky u Surrender), kdy lidi zpívali něco jinýho oproti Benovi. Atmosféra prostě super. Toto si myslím, že třeba hodně chybí na fesťácích, kde lidi často ani neví, o jakou skupinu se přesně jedná nebo tak. Museli být spokojení i samotní kluci z kapely, i když to nebyl žádný narvaný stadion.
Přibližně místo, kde jsme stáli my (jen o pár řád dál ;-))
Závěrečná slova: Snad jeden z nejlepších koncertů, na kterým jsem kdy byla (bohužel se tomu nevyrovnají ani TSTM, což už je co říct).

Muse v ČR

9. června 2012 v 19:59 Muse-Články

Vidíte to?????? To se mi snad jen zdá!!! Musím jet! Nevěřila bych, že se sem vrátí...