Prosinec 2012

The Rasmus - Praha, Meet Factory, 29.11.2012

27. prosince 2012 v 13:49 Koncerty a festivaly
Na koncert opět s maminkou, protože Rasmusy má hooooodně ráda. Tentokrát jsme jely s taťkem a bráchem, že si uděláme celodenní výlet do Prahy. Tam jsme se nakonec dostali až kolem 3 hodiny a ještě tak pršelo a byla zima, že jsme ani neměli náladu nikam chodit.
Zaparkovali jsme přímo před Meet Factory, kde už se pomalinku začali trousit první nedočkavci. To my si vyrazili opačným směrem na šalinu (ehm, pardon, tramvaj :D) a jeli na Václavák. Už byla všude vánoční výzdoba a lidí všude fůra. Škoda, že ještě nefungovaly stánky na Staromáku, ale aspoň jsme viděli zkoušku osvětlení na stromečku :-)
Tak různě jsme brouzdali, promočení a promrzlí na kost (i když jsme měli deštníky). S mamkou jsme 18:30 vyrazily k Meet Factory. Dojely jsme tam před sedmou, kdy měli začít pouštět. Už tam byla pěkná fronta lidi, ale přišli jsme akorát včas (na to my s mamkou máme štěstí), protože po nás teprve přišlo nejvíc lidí a fronta byla hodně dlouhá. Stále pršelo a fronta se krátila jen velice pomalu. Kolem půl osmé jsme se konečně dostaly dovnitř a zamířily ke stánku s upomínkovýma věcma :-) Mám další tričko do sbírky kapel, které jsem viděla naživo :D
Namačkáno už tam bylo pěkně a my nevěděly, kde bude nejlepší si stoupnout. Nakonec jsme zakotvily úplně nalevo u sloupu, poměrně dost vepředu. Bylo to ale dost blbý místo. Přede mnou stál vysokej kluk s holkou a pořád se pusinkovali a osahávali a mně to bylo nepříjemný. Vždycky když k ní naklonil hlavu, ja uhnula hlavou na druhou stranu, abych viděla na pódium, pak se zase narovnal, tak jsem naklonila hlavu na druhou stranu...no šílený.

Předkapelou byla britská skupina The Dirty Youth. Vůbec jsem nevěděla, o koho se jedná a co přijde. Na scéně se objevila dívčina s růžovou hlavou :D Byli dobří, líbilo se mi to, vcelku dobrej odvaz a dokázali lidi vyhecovat k nějaká "činnosti", což si myslím, že je úkol předkapely a ne každé kapele se to povede. Ono je to ale hodně o lidech, protože většinou jen stojí se založenýma rukama a nic, což mi zase přijde hnusný vůči kapelám, když se snaží ze sebe vydat to nejlepší a lidi sotva zatleskají. Ale úplně nejhorší je, když ti lidi stojí a nic nedělají i na kapele, kvůli které tam přišli! Já chápu, že každej nemá zájem na tom tam poskakovat, vřískat a chce je prostě jen vidět a slyšet (viz moje mamka), ale stejně mě mrzí, když jsou písničky, který přímo vybízí k tanci či nějakýmu zařádění, ale ne, prostě budeme jen stát a maximálně podupávat do rytmu.

No. Prostě Rasmusáčci (jak jim ráda říká mamka :D) přišli a pro lidi v první řadě to musel být neskutečný zážitek, vždyť stáli přímo pod Laurim! Já jsem taky ale vcelku viděla a taky to byl zážitek.
První písnička First Day of My Life! Jeee, to jsou ty první songy, kdy se člověk vlastně nemůže pořádně vzpamatovat z toho co vidí a je to takový zvláštní pocit. Já raději samozřejmě vytáhla foťák...:D ne, chtěla jsem hned na začátek udělat pár fotek a pak foťák schovat a jen si užívat koncert, to už jsem poučená z minulosti. Zbožňuju snad všechny jejich songy, jak starší, tak nejnovější, takže ze všeho jsem byla nadšená. jako druhá I'm a Mess, ta má takový dobrý potenciál k zařádění si...myslíte, že tam kde jsem stála to šlo? I tak jsem si to užívala.


Muse - Praha, O2 Arena, 22.11.2012

27. prosince 2012 v 11:19 Koncerty a festivaly
Muse Muse Muse. Báječní a velkolepí Muse. Kdo by si nechal ujít jejich vystoupení v ČR, když nevěřil, že se sem někdy po Rock for People vrátí. Já s mojí maminkou určitě ne. Jako "odvoz" nám posloužila mamčina kamarádka, která se kdysi doslova vyjádřila, "tak na ty bych s váma fakt nešla." A jak po RfP litovala, že nebyla a jak nyní byla nadšená. Já však měla rozporuplné pocity...
Do Prahy jsme dorazily kolem půl paté, takže jsme měly akorát čas dojet z Chodova do Tesca hned vedle O2 arény a dát si něco k večeři. Bylo fajn sledovat lidi kolem s potiskem Muse na tričkách či mikinách, ale začalo mě hrozně štvát, že jsem si taky nevzala tričko nebo mikinu (doma je jim přece nejlíp že?). 18:30 jsme se odebraly k místu činu. V klidu jsme se dostaly dovnitř, nakoupily něco na památku (hrnek, odznáčky a trsátka! Náááádhera) a šly dolů na plochu určenou ke stání.